Kindlusta kasko 0 € omavastutusega!

Kuidas omavastutuskindlustus toimib?

Nutika lahendusena valid kindlasti 2 erinevat kindlustuslepingut:

  1. Kaskokindlustuse (näiteks omavastutusega 320 €)
  2. Omavastutuse kindlustuse (näiteks limiidiga 320 €)*

*Selle lepingu saad sõlmida sõltumata sellest, millistel tingimustel ja millises kindlustusseltsis Sinu kasko tehtud on.

Juhtub kahju ja nagu kindlustuse puhul ikka, pead kahjujuhtumi korral omavastutuse osa ise tasuma.

Aga, kuna Sul on omavastutuskindlustus olemas, siis Sa ei pea muretsema! Kindlustus hüvitab Sulle ka omavastutuse osa (näites toodud 320 €)!

Sinu kindlustusjuhtumi lahendamine muutub Sulle automaatselt muretumaks, kuna omavastutuse alla kuuluv rahaline osa on juba kaetud.

Ole nutikas, kasuta võimalust ja Nulli oma Omavastutus Ära!

 Tingimuste lühiülevaade:
sõidukikindlustuse omavastutuse kindlustuse tingimused.pdf

Omavastutuskindlustus on tavapärasele kaskokindlustusele lisaks sõlmitav kindlustustoode, mis hüvitab õnnetusjuhtumi, tulekahju, varguse või vandalismi tagajärjel tasumisele kuuluva kaskokindlustuse lepingujärgse omavastutuse osa.

Hüvitise suurus sõltub kaskokindlustuse omavastutuse tasemest ja ostetud omavastutuskindlustuse kindlustussummast. Omavastutuskindlustus tuleb sõlmida koos kaskokindlustuse poliisiga või osta juba olemasolevale kaskokindlustusele lisaks.

Omavastutuskindlustust on võimalik osta ainult tavalistele sõiduautodele (M1 ja M1G kategooria). Kindlustatav sõiduk võib kuuluda nii füüsilisele isikule, juriidilisele isikule või ka finantseerijale.Omavastutuskindlustust ei saa osta esmase juhiloa omanikud*.

Omavastutuskindlustust ei saa sõlmida: taksodele, rendiautodele, õppesõidukitele, operatiivsõidukitele, kulleritele, turvaautodele, pakiautodele, transpordi teenust pakkuvatele sõidukitele, haagistele, veoautodele, bussidele ning töömasinatele.

Omavastutuskindlustust saab osta juurde kõigi täna Eestis kaskokindlustust müüvate kindlustusseltside kaskolepingutele. Kaskokindlustuse omavastutuskindlustuse sõlmimisel vormistatakse eraldi omavastutuskindlustuse sertifikaat, mis sätestab kindlustuse kehtivusaja ja maksimaalse võimaliku kindlustussumma, mis kahju korral hüvitatakse.

Omavastutuskindlustus on seotud tavalise kaskokindlustuse lepingu omavastutusega ning omavastutuskindlustus rakendub ainult juhul kui tekkinud kahju suurus ületab tavapärase kaskokindlustuslepingus oleva omavastutuse taseme.

Oluline on eraldi rõhutada, et omavastutuskindlustuse kindlustussumma väheneb kindlustusperioodi jooksul välja makstud hüvitiste võrra.

Olenemata sellest, kas tasute oma kaskokindlustuse lepingu eest ühes või mitmes osamakses, toimub omavastutuskindlustuse kindlustusmakse tasumine alati ühes osas.

* – esmase juhiloa tingimused on toodud Maanteeameti koduleheküljel.

Pakkumuse saamiseks pöördu kindlasti oma kindlustusmaakleri poole!